Minust

Tere armas külaline!
Mina olen Karin ja juba 12 aastat olen arenenud koos Dreamlambiga. Enne seda töötasin 8 aastat väikeses reklaamibüroos, seega on mul sellel alal töökogemust juba 20 aastat!
Dreamlamb on ajaga palju kasvanud, aga viimased aastad on põhirõhk olnud just pulmakutsete ja pulmadega seotud trükigraafika valmistamisel.
Lisaks sellele valmistan ka visiit- ja kinkekaarte, flaiereid, suuremaid reklaamplakateid ja bännereid ning kleebiseid. Minu loomingu hulka kuuluvad ka Hea Tuju Magnetid ja Hea Tuju Helkurid.
Teen ka mitmele ettevõttele kujundustöid - sotsiaalmeedia reklaame, trükiseid, voldikuid, isegi autoreklaame.
Taust
Kunstialast haridust mul pole ja kuni 2004 aastani polnud mul aimugi, et mul nii hea stiilitunnetus on. Selle avastasingi alles reklaamitööd tehes ning hiljem, kui oma esimese fotokaamera sain. Dreamlambiga alustades olen käinud erinevatel koolitustel – kujundusprogrammide kasutamine, erinevad köitmistehnikad, ettevõtluskoolitused jpm. Kõige parem kogemus tuleb ikkagi tegutsemisega.
Kuni 2022 aasta sügiseni tegutsesin Tartus, aga siis tuli tunne, et on vaja muutust ja kolisin oma stuudio sünnilinna Võrru! Nüüd asun Liiva-ATE stuudiomajas, mis on kokku koondanud palju minusuguseid üksinda tegutsejaid. Ühes majas tegutsedes saame vajadusel nõu- ja jõuga teineteistele abiks olla. See on nii hea tunne.
Hobid
Loomealast tööd tehes on oht ülepeakaela töösse uppuda, seepärast on väga oluline enda maandamine. Nagu eelpool mainisin, siis üheks hobiks on loodusfotograafia. Seda harrastaja tasemel ja pilte teen ainult hobikorras, et jalutuskäigul rohkem märgata. Iganädalaseks rutiiniks on saanud Osho aktiivsed meditatsioonid, huvitun palju kõigest, mis puudutab enesearengut. Samuti meeldib mulle kõndimas käia, mida paksemas metsas, seda magusam tunne pärast on. Ja kindlasti peab aega jääma ka perele, sõpradele ja kultuurilistele sündmustele, samuti meeldib mulle reisida. 

Meeldivate kohtumisteni!
Karin | Dreamlamb

Tähtsamad äramärkimised: 

2021 Eesti Muusikaettevõtluse Auhinnad Aasta albumikujundus nominent -
Mari Kalkun „Õunaaia album“ – plaadikujundus ja käsitöö: Mari Kalkun ja Karin Rauba (Dreamlamb OÜ), ketta kujundus: Kaarel Vahtramäe, produtseerinud: Mari Kalkun ja Marili Jõgi.


2014 aasta detsembris ilmus Virgylia ja Guido Soosaare sulest karpide valmistamist õpetav raamat "Raamideta papimaailm", kus näidistööde hulgas oli ka Dreamlamb'i loomingut.

Alates 2013 aasta oktoobrist- 2015 oktoobrini  olin Tartu Loomemajanduskeskuse inkubant, mis andis ja annab ka edaspidi võimaluse ennast pidevalt erialaselt täiendada.  2016-2022 rentisin  stuudioruumi Tartu Loomemajanduskeskuse imelise atmosfääriga majas Kalevi tänaval. 


2014 aasta aprillis ilmus ajakirjas Maret artikkel "Paberimaailm peatab aja", kus tutvustatakse Dreamlamb'i tegemisi.
2013 aasta juulis ilmus Virgylia Soosaare köitmistehnikaid tutvustav raamat "Köitev köitmine", kus näidistööde hulgas oli ka Dreamlamb'i loomingu näidised.


5. juulist 2013 - 6. juulini 2014 aitas Dremlamb'il rakendustarkvara ja põhivara soetada Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse alustava ettevõtja starditoetuse programm.