Kujunduse nõuded

Juhul kui soovite enda kujundatud faili saata minule trükkimiseks, siis faili koostamise nõuded on siin:
  • Vektorfaili laiendeid : CDR, EPS, PDF, AI
  • JPG laiendiga fotode suurus peaks olema vähemalt 300dpi’d
  • PDF laiendiga faili puhul kontrollida, et rastergraafika oleks salvestatud kas lossless (kadudeta) kompressiooniga või ilma pakkimata, nii saame vältida kvaliteedikadu
  • PDFi puhul tuleb kas fondid kaasa embeddida (lisada) või kogu tekst kurvideks teha
  • Kõik kujunduses kasutatud värvipildid ja värvitoonid peavad olema CMYK kujul
  • Kõik objektid, näiteks logo, nimi ja muud tähtsad kujunduselemendid, peavad asuma vähemalt 3 mm (soovitatavalt 5 mm) kaugusel (lõigatud) servadest
  • Kui taust või muud elemendid on üle trükise serva, siis tuleb lisada 3-5mm lõikevaru

Canva trükifailid

Uus trend on Canvas ise kutsed ja muud trükised disainida. Seal on erinevaid pulmakutsetemalle ja imelihtne on sinna enda andmed trükkida ja ongi kutsed valmis. Aga nii lihtne see siiski pole.
Mina kujundan kõik trükifailid vektorgraafika (Adobe Illustrator, Corel Draw) programmis, mis tähendab, et trükise suurendamisel või vähendamisel trükise kvaliteet ei lange (see juhtub pildifailide trükkimisel). 
Canvast saab alla laadida PDF Print formaadi, kuid ei võimalda fontide tegemist vektoriks. Mis tähendab, et kui minu arvutis neid fonte pole, siis fail ei avane õigesti. Jpg või png pildifaili puhul läheb pilt ruuduliseks (rastergraafika).
Siin on erinevused hästi näha.
Julgustan teid ikkagi Canvas kujundusi tegema, kuid need failid sobivad vaid veebis kuvamiseks või näidiseks, mille järgi saan ise oma programmis kujunduse teha. Korraliku kvaliteediga printimiseks need ei sobi. Faili ümber tegemine on ajakulukas, siis lisandub vastavalt kulunud ajale kujundustasu. Oma töödes hindan laitmatut kvaliteeti, siis soovin seda pakkuda ka oma klientidele. Kui trüki tulemus jääb minu silmis ebakvaliteetne, siis kahjuks ma seda tööd kliendile edastada ei soovi.